Workshop a komentovaná prehliadka Jara Vargu k výstave Mlčanie nás neochráni

11.04.2024

Workshop a komentovaná prehliadka Jara Vargu k výstave Mlčanie nás neochráni


Workshop pre stredné a vysoké školy sa uskutoční 18.4. (štvrtok) o 11.00h Workshop pre individuálnych návštevníkov o 14.00h Komentovaná prehliadka o 17.00h Miesto: GJK, Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, 917 01 Trnava Kurátor: Vladimír Beskid

Pozývame Vás na workshop "Vytvor si vlastný transparent" a komentovanú prehliadku k výstave Mlčanie nás neochráni, ktorá sa uskutoční za prítomnosti autora Jara Vargu vo štvrtok 18. apríla 2024 v Synagóge - Centre súčasného umenia na Halenárskej 2, v Trnave.

❕Program: od 11.00h workshop pod vedením autora pre stredné a vysoké školy od 14.00h workshop pod vedením autora pre individuálnych záujemcov od 17.00h komentovaná prehliadka k výstave 🎨Na workshope si pod vedením autora výstavy vytvoríte originálny transparent z názvov literárnych diel, ktorý môže byť včlenený do vystavených inštalácii.

❗V prípade záujmu o účasť na workshope sa, prosím, nahláste vopred na tel. č. 0911 616 838 alebo prostredníctvom emailu pedagog@gjk.sk

Výstava ponúka rozsiahle obsadenie historického priestoru knižnými titulmi, ktoré sú v podobe zátarás a výziev - zavesené, postavené, opreté o stenu, položené na podlahu a pod. V pozadí tohto manifestačného nasadenia vizuálneho textu je foucaultovské konštatovanie, že sa stále nemôžeme „vymaniť z útlaku moci, poznania a sexuality“. Vznikla komplexná „nasýtená“ inštalácia so silnými titulmi kníh s rebelským, protestným, či vzdorovitým gestom, ktoré reagujú na súčasný spletitý mediálny aj mentálny stav veci a spoločenského prostredia. Ide o neustály, premenlivý stav individuality v zložitom spoločensko - kultúrnom prostredí, rozkolísaný vzťah jednotlivca a systému v turbulentných časoch a v mnohorakých jazykových podobách.

Výstavou Vás prevedie autor Jaroslav Varga. 🤩 Kurátor výstavy: Vladimír Beskid

Viac informácii o výstave: https://www.gjk.sk/poduj.../jaro-varga-mlcanie-nas-neochrani Vstup je bezplatný, preto neváhajte a príďte si snami užiť deň plný kreativity a umenia.

Tešíme sa na Vašu návštevu. 🙂

Back to news