RE-USE project - Open call

09.02.2023

RE-USE project - Open call


!!!!! POZOR - DEADLINE PODÁVANIA PRIHLÁŠOK SA PREDLŽUJE DO 21.2.2022 (UTOROK) ‼️‼️‼️ ‼️‼️‼️ ‼️ HĽADÁME PREDOVŠETKÝM KUNSTHISTORIKOV A ŠTUDENTOV HUMANITNÝCH VIED !!!!! Možnosť prihlásiť sa do európskeho projektu s cieľom podporovať umeleckú tvorbu mladých talentov s cieľom pomôcť im rozvíjať ich kariéru pri plnom rešpektovaní ich tvorivého talentu a ambícií.

Hlavným cieľom projektu je podporovať umeleckú tvorbu mladých talentov s cieľom pomôcť im rozvíjať ich kariéru pri plnom rešpektovaní ich tvorivého talentu a ambícií. | Projekt vytvorilo konzorcium partnerov z Českej republiky – Sculpture Line, Taliansko – Areacreativa42, Slovensko – Galéria Jána Koniarka v Trnave. Medzinárodné multidisciplinárne spoluvytváranie umeleckých diel (spájaním umelcov a odborníkov z rôznych odborov a krajín) | Inovatívne prístupy v kontexte udržateľnosti (na podporu zmeny správania pri recyklácii a opätovnom použití miestnych materiálov) | Mladé talenty, profesionáli a experti (na podporu mladých talentov) | Nová kvalita otvoreného mestského priestoru (vniesť súčasný vizuálny jazyk do verejného priestoru a posilniť povedomie o dôsledkoch klimatických zmien v každej lokalite) | Hackathon v apríli v Českej republike | Miesta pre inštaláciu umeleckých diel: Benátky (Taliansko), Ústí nad Orlicí (Česká republika), Kopavogur (Island).

Predpoklady, kto sa môže prihlásiť? Mladé talenty do 35 rokov (vrátane) po ukončení štúdia za nasledujúcich podmienok | Občianstvo / trvalý pobyt – Taliansko, Česká republika, Slovenská republika, Island | Akademické disciplíny – Umenie, Dizajn, Kreatívne disciplíny, Sociológia, Humanitné vedy, Kurátorstvo, Prírodné vedy, Architektúra, Materiálové technológie a recyklácia, Životné prostredie. Mladé talenty vo výtvarnom umení – sochárstve nemajú dostatočnú podporu a podmienky pre svoju tvorbu, či už z hľadiska nových možností tvorby vo verejnom priestore alebo prístupu k materiálno-technickému vybaveniu, z dôvodu vysokých nákladov spojených so sochárskou tvorbou. V reakcii na túto situáciu je hlavným cieľom projektu RE-USE „Úloha vizuálnej - sochárskej umeleckej tvorby v kontexte trvalo udržateľného správania“ realizovaného tromi partnermi z Česka, Talianska, Slovenska a v spolupráci s Islandom podporovať umenie . vytváranie mladých talentov s cieľom pomôcť im rozvíjať ich kariéru pri plnom rešpektovaní ich tvorivého talentu a ambícií. Cieľom projektu je v prvom rade poskytnúť podporu mladým talentom v ich kariére pomoc pri odstraňovaní prekážok na trhu práce. Zavádza inovatívne prístupy a stimuluje medzinárodnú multidisciplinárnu spolutvorbu spájaním talentov a odborníkov z iných disciplín. Po druhé, v kontexte priorít výzvy sa projekt venuje téme udržateľného správania mladých talentov. Po tretie, širokú verejnosť ako publikum vizuálneho umenia v otvorenom priestore osloví téma dôsledkov klimatických zmien v oblasti, v ktorej žijú a mimo nej, prostredníctvom témy udržateľného oblečenia . Vytvorené umelecké diela budú slúžiť ako médium s potenciálom podporiť zmenu správania. Celý projekt je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Kreatívna Európa.

Hlavné témy, ktorým sa projekt snaží venovať:
Vplyv klimatických zmien na životné prostredie (príroda a mestá) Príroda a umenie - transdisciplinárny prístup k umeleckej a výskumnej praxi Klimatické zmeny a masový turizmus Udržateľný textilný priemysel Význam kultúry a umeleckého života v mestách, identita miest Udržateľné správanie v každodennom živote každého.

Niektoré z aspektov a zásad, ktoré je potrebné zohľadniť počas výberového konania, sú:

  • Rodová vyváženosť
  • pravidlá nediskriminácie v súlade s hodnotami EÚ, zásady rovnosti zaobchádzania
  • podpora uchádzačov zo znevýhodneného prostredia
  • aktívny záujem o otázky súvisiace s udržateľnosťou

Vybraní kandidáti musia byť k dispozícii pre účasť na 3 - 4-dňovom hackathone, ktorý sa uskutoční v Prahe od 17. apríla 2023 (cestovné náklady a ubytovanie hradia organizátori). Vybraní kandidáti sa hackathonu zúčastnia spolu s ďalšími vybranými kandidátmi z iných zúčastnených krajín. Na mieste bude osem interdisciplinárnych tímov po 4 členoch, ktoré budú zložené z 2 umelcov a 2 odborníkov z iných odborov, pričom sa bude rešpektovať aj rôznorodosť geografického pokrytia. Každý medzinárodný multidisciplinárny tím vytvorí tri návrhy umeleckých diel, ktoré budú umiestnené v Taliansku, Česku a na Islande podľa špecifikácií predložených tímom. Víťazné tímy (tri vybrané návrhy umeleckých diel) budú pokračovať v práci na tvorbe a inštalácii umeleckých diel v období od mája do októbra 2023.

Prihlášku môžete podať tu: www.reuseproject.eu/open-call | do 21. februára 2023

RE 2-1.svg_page-0001.jpgEN Co-funded by the EU_POS.jpg

EN Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.

Späť na všetky články